Loading...
Uz sākumlapu

Aktualitātes

 • Skujkoku cirsma un mizgrauži

  Cirsmu cenas mizgrauža ietekmē

  Šobrīd, atbilstoši iepriekšējām prognozēm, kurināmā koksne turpina stabilu lejupslīdi, apses malkas cenai sasniedzot 50 eiro par kubikmetru. Savukārt egles un priedes zāģbaļķu cenās iestājies līdzsvars. Jaunās būvniecības sezonas tuvošanās, Krievijas un Baltkrievijas koksnes importa neesamība, varētu veidot labvēlīgus apstākļus egles un priedes zāģbaļķu cenas augšupejai.

 • Meža ceļš ziemā

  Malkas cenas krītas, tuvojas pavasaris

  Februārī koksnes tirgū stabilitāte turpinājās, malkas cenai turpinot stabilu, bet lēnu lejupslīdi. Tuvojoties apkures sezonas noslēgumam, malkas cenas kritums ir loģisks rezultāts, un paredzams, ka nākamos mēnešus tendence turpināsies, maijā malkas cenai sasniedzot tās zemāko punktu. Tāpat februārī skujkoku zāģbaļķu cenas saglabājās nemainīgas, taču pavasarī būvniecības sezonai atsākoties, aina varētu mainīties.

 • Skujkoku mežs ziemā

  Bērza papīrmalkas cenās iestājas stabilitāte

  Stabilitāte koksnes tirgū raksturo šī gada pirmo mēnesi, jo koksnes cenas beidzot ir piedzīvojušas tikai nebūtiskas izmaiņas pēc aizvadītā gada “amerikāņu kalniņiem”. Šobrīd enerģētiskās koksnes cenas vairs neturpina iesākto lejupslīdes līkni, pateicoties netipiski slapjajai ziemai un tirgus svārstību apstākļos iepirktajām rezervēm, līdz ar to ir vairāk piedāvājuma nekā pieprasījuma.

 • Skujkoku mežs

  Koksnes cenas no panikas līdz loģiskai cenai

  2022. gada sākumā koksnes tirgū bija vērojams cenu kāpums visos sortimentos salīdzinājumā ar 2021. gadu. Pieprasījums gada pirmajos ceturkšņos bija panikas un neziņas vadīts, bet gada nogalē situācija normalizējās, decembrī cenām lēnām stabilizējoties atbilstoši pieprasījumam.

 • Dastota cirsma

  Papīrmalkas un malkas cenas ir sakustējušās

  Enerģētiskās koksnes cenas novembrī piedzīvo kritumu, tomēr, tuvojoties aukstākiem ziemas mēnešiem Latvijā, vidējās gaisa temperatūras iespaidā pieprasījums uz brīdi var pastiprināties. Skujkoku un bērza papīrmalka, līdzīgi kā enerģētiskā koksne, pirms cenas stabilizēšanās jeb “jaunā normālā” met kūleni un pazeminās. Tāpat novembrī pazeminājās arī skujkoku zāģbaļķu cenas, kas tiešā veidā atkarīgas no pieprasījuma.