Loading...
Uz sākumlapu

Aktualitātes

 • Koku augstumi cirsmā

  Rekordaugstas papīrmalkas cenas un zāģbaļķu cenu svārstības iezīmē pirmo pusgadu

  2022. gada 1. pusgadā koksnes cena Latvijā piedzīvojusi vēl nepieredzētas svārstības, sākot ar netipiskām cenu izmaiņām līdz neizpildāmi lielam ārvalstu pieprasījumam pēc Latvijas koksnes, liecina lielākās meža izsoļu sistēmas Latvijā “E-silva” ekspertu apkopotā informācija. Cenu svārstības bija cieši saistītas ar karu Ukrainā un sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju.

 • Lapukoku cirsma

  Jūnijā aug lapu koku cenas – malka un granulas kļūst par “jauno naftu”

  Problēmas būvniecības materiālu, kā metāla un izolācijas pieejamībā, pieaugošās transporta izmaksas un inflācija ir samazinājušas pieprasījumu un resno skujkoku zāģbaļķu vidējo cenu Latvijā par gandrīz 3 % šī gada jūnijā. Tajā pašā laikā pieprasījums pēc malkas jūnijā paaugstina lapu koku malkas cenas par 8 %, liecina lielākās meža izsoļu sistēmas Latvijā “E-silva” apkopotā informācija.

 • Koku augstumi skujkoku cirsmā

  Pieprasījums pēc zāģbaļķiem ir samazinājies no haotiska līdz loģiskam

  2022. gada maija beigās pieprasījums pēc skujkoku koksnes normalizējās un skujkoka zāģbaļķa cenas piedzīvoja nelielu kritumu, liecina lielākās meža izsoļu sistēmas Latvijā “E-silva” apkopotā informācija. Tikmēr enerģētiskās koksnes cenas sasniedz maijam netipiskus augstumus, tāpat arī aug pieprasījums pēc visu veidu cirsmām Latvijā. Gaidāmās sankcionēto reģionu – Krievijas un Baltkrievijas – pilnīgas iziešanas no Eiropas tirgus dēļ, kā arī loģistikas problēmu un kopumā neskaidrās situācijas dēļ, zāģbaļķu tirgus būs grūti prognozējams.

 • Mežā rīts

  Aprīlī koksnes produkcijas cenas turpina kāpt, pieaug ārvalstu interese par enerģētisko koksni

  2022. gada aprīlis ritēja ar koksnes cenu kāpumu visu sugu sortimentiem, kas skaidrojams ar vispārējo inflāciju un tehnoloģiskās koksnes – malkas un papīrmalkas pieprasījumu. Likumsakarīgi arī sīkā skujkoku zāģbaļķa cena proporcionāli pakāpās, liecina lielākās meža izsoļu sistēmas Latvijā “E-silva” apkopotā informācija. Tāpat pieaugusi ārvalstu interese pirkt Latvijā tehnoloģisko koksni un šķeldu, kas ir sekas Krievijas un Baltkrievijas produkcijas neesamībai tirgū.

 • Meža un cirsmu vērtēšana

  Sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju atgriež koksnes cenas 2021. gada augstākajā punktā

  2022. gada 1. ceturksnī koksnes cena Latvijā atgriežas 2021. gada vasaras līmenī, kad priedes un egles cenas jau bija sasniegušas vēsturiski augstāko punktu, liecina lielākās meža izsoļu sistēmas Latvijā “E-silva” apkopotā informācija. Šī gada 1. ceturksnī skujukoku zāģbaļķu cena palielinājusies pat par 21 Eur/m3, salīdzinot ar 2021. gada 4. ceturksni. Cenu kāpums novērojams arī bērza koksnei, lai arī gada 1. ceturksnis nav tās sezona. Straujais kāpums cieši saistīts ar karu Ukrainā un sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju.