Loading...
Uz sākumlapu

Aktualitātes

 • Dastota cirsma

  Papīrmalkas un malkas cenas ir sakustējušās

  Enerģētiskās koksnes cenas novembrī piedzīvo kritumu, tomēr, tuvojoties aukstākiem ziemas mēnešiem Latvijā, vidējās gaisa temperatūras iespaidā pieprasījums uz brīdi var pastiprināties. Skujkoku un bērza papīrmalka, līdzīgi kā enerģētiskā koksne, pirms cenas stabilizēšanās jeb “jaunā normālā” met kūleni un pazeminās. Tāpat novembrī pazeminājās arī skujkoku zāģbaļķu cenas, kas tiešā veidā atkarīgas no pieprasījuma.

 • Pievešanas ceļš cirsmai

  Šķeldas, granulu un malkas cenu izmaiņas

  Enerģētiskās koksnes pārprodukcijas rezultātā koksnes cenas Latvijā novembra sākumā piedzīvo nelielu un, visdrīzāk, pārejošu cenu kritumu. Oktobrī, savukārt, papīrmalkas vidējā cena ir samazinājusies par 2 %. Cenu kritums turpinājās arī resno un vidējo skujkoku zāģbaļķu segmentā, kas galvenokārt saistīts ar būvniecības produkcijas ražošanas apmēra samazināšanos, kas saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem pēdējos deviņos mēnešos Latvijā krities par 12,5 %.

 • Kailcirte

  Šķeldas, granulu un malkas apjomi pieaug

  Septembrī skujkoku zāģbaļķa cena Latvijā saglabājas gandrīz nemainīga, neskatoties uz pieprasījuma kritumu. Piegāžu pārtraukšanas no Krievijas un Baltkrievijas dēļ zāģbaļķu iztrūkums ir lielāks un notur cenu nemainīgu. Tikmēr apkures sezonas priekšvakarā, septembrī, enerģētiskā koksne un īpaši malka kļūst arvien pieprasītāka. Paniku Eiropā rada ne tikai enerģētiskās koksnes iztrūkuma draudi, kas veidojas, atsevišķām valstīm aizliedzot koksnes eksportu, bet to kāpina arī bažas par “Nord Stream” gāzes cauruļvada bojājumiem.

 • Forvarders

  Meža izstrādes cenas privātajā sektorā

  Augustu iezīmēja koksnes iztrūkums un mežizstrādes izmaksu kāpums, kas papildus ģeopolitiskajai situācijai, saistīts ar degvielas sadārdzinājumu un nepietiekamu darbaspēka pieejamību. Augusta mēnesī bija novērojams cenas kritums skujkoku zāģbaļķiem, pašās mēneša beigās piedzīvojot kāpumu, kā rezultātā vidējai skujkoku cenai pat paaugstinoties par gandrīz 4 % vidēji priedes un par 6 % egles zāģbaļķim. Mēreni turpina kāpt malkas un granulu izejmateriālu cenas.

 • Koku augstumi cirsmā

  Papīrmalkas cenu rekordi un tirgus svārstības

  2022. gada 1. pusgadā koksnes cena Latvijā piedzīvojusi vēl nepieredzētas svārstības, sākot ar netipiskām cenu izmaiņām līdz neizpildāmi lielam ārvalstu pieprasījumam pēc Latvijas koksnes. Cenu svārstības bija cieši saistītas ar karu Ukrainā un sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju.