Loading...
Uz sākumlapu

Aktualitātes

 • Mežā ir iebraukusi e-silva automašīna

  Koksnes cenu kritums 2023.gadā

  Gads tuvojas beigām, un aiz muguras pagājuši pēdējie gadi, kas bijuši viens par otru viļņaināki kā pasaulē kopumā, tā arī meža nozarē, apaļkoku cenās. Šis periods ir bijis pilns izaicinājumu un pārmaiņu, kur ekonomikas un ģeopolitiskie notikumi ir ietekmējuši ne tikai globālos tirgus, bet arī mūsu vietējās meža nozares dinamiku.

 • Meža vidū tiek būvēta koka būdiņā

  Zāģbaļķu cenas būvniecības apjoma kritumā

  Būvniecības apjomu kritums būtiski samazinājis nepieciešamību pēc būvniecības materiāliem Baltijas jūras reģionā, un līdz ar to arī pieprasījums pēc dažāda veida kokrūpniecības produkcijas piedzīvojis lejupslīdi. Rezultātā jūnijā Latvijā koksnes tirgū turpinājās cenu kritums visos tirgus segmentos.

 • Rīts priežu mežā

  Koksnes cenas ārkārtas situācijas ēnā

  Koksnes tirgu aprīlī un maijā joprojām diktēja aprīļa sākumā izsludinātais ārkārtas stāvoklis cīņai ar mizgrauzi. Atbilstoši noteiktajiem ārkārtas situācijas ierobežojumiem vēl līdz jūnija beigām egļu cirsmas būs stingri ierobežotas, kas nozīmē, ka sarūk ne tikai Latvijas koksnes apjoms tirgū, bet stagnē arī mežu izstrādes nozare.

 • Skujkoku cirsma un mizgrauži

  Cirsmu cenas mizgrauža ietekmē

  Šobrīd, atbilstoši iepriekšējām prognozēm, kurināmā koksne turpina stabilu lejupslīdi, apses malkas cenai sasniedzot 50 eiro par kubikmetru. Savukārt egles un priedes zāģbaļķu cenās iestājies līdzsvars. Jaunās būvniecības sezonas tuvošanās, Krievijas un Baltkrievijas koksnes importa neesamība, varētu veidot labvēlīgus apstākļus egles un priedes zāģbaļķu cenas augšupejai.

 • Meža ceļš ziemā

  Malkas cenas krītas, tuvojas pavasaris

  Februārī koksnes tirgū stabilitāte turpinājās, malkas cenai turpinot stabilu, bet lēnu lejupslīdi. Tuvojoties apkures sezonas noslēgumam, malkas cenas kritums ir loģisks rezultāts, un paredzams, ka nākamos mēnešus tendence turpināsies, maijā malkas cenai sasniedzot tās zemāko punktu. Tāpat februārī skujkoku zāģbaļķu cenas saglabājās nemainīgas, taču pavasarī būvniecības sezonai atsākoties, aina varētu mainīties.

Pašreizējā lapa: