Loading...
Uz sākumlapu

Aktualitātes

 • Skujkoku mežs vasarā

  Koksnes tirgus cenu 2024. gada jūnija pārskats

  Latvijas kokmateriālu tirgus 2024. gada pirmajā pusē ir pieredzējis vairākas būtiskas tendences un izmaiņas koksnes cenās, kas atspoguļo gan sezonālos, gan ekonomiskos faktorus. Vasara ir būvniecības darbu sezona, kas ierasti ietekmē skujkoku zāģbaļķu cenas tām paaugstinoties. Pozitīvu iespējamu skujkoku zāģbaļķu cenu pieaugumu iezīmē arī kreditēšanas procentu likmju samazināšana pēc būtiskas pauzes.

 • Skujkoku mežs - priede un egle

  Skujkoku cirsmu izsoles norāda uz apaļkoku cenas kāpumu

  Skujkoku papīrmalkas cena sasniegusi 74 līdz 75 eiro kubikmetrā, kas lielā mērā ir ietekmējis arī skujkoku taras cenas, kuras savukārt sasniegušas 77 līdz 78 eiro kubikmetrā atzīmi, veidojot ierastu korelāciju. Pozitīvās tendences vērojamas arī skujkoku zāģbaļķu tirgū. Cena paaugstinās un vidēji sasniegusi 85 EUR/m3, bet vietās pat 96 EUR/m3, kā arī pieprasījums pēc skujkoku apaļkokiem ir paaugstinājies.

 • Skujukoku mežs, dominējošā suga - priede

  Papīrmalkas cenas kāpums 2024.gada sākumā

  Iesākoties 2024. gadam līdz šim nav novērojamas nekādas īpaši izteiktas cenu svārstības. Skujkoku papīrmalkas cenas ir palielinājušās no 58 eiro kubikmetrā gada sākumā līdz 70 eiro kubikmetrā šodien. Bērza papīrmalkas cenas ir palielinājušās no 55 eiro kubikmetrā gada sākumā līdz 59 eiro kubikmetrā šodien.

 • Mežā ir iebraukusi e-silva automašīna

  Koksnes cenas kritums 2023.gadā

  Gads tuvojas beigām, un aiz muguras pagājuši pēdējie gadi, kas bijuši viens par otru viļņaināki kā pasaulē kopumā, tā arī meža nozarē, apaļkoku cenās. Šis periods ir bijis pilns izaicinājumu un pārmaiņu, kur ekonomikas un ģeopolitiskie notikumi ir ietekmējuši ne tikai globālos tirgus, bet arī mūsu vietējās meža nozares dinamiku.

 • Meža vidū tiek būvēta koka būdiņā

  Zāģbaļķu cenas būvniecības apjoma kritumā

  Būvniecības apjomu kritums būtiski samazinājis nepieciešamību pēc būvniecības materiāliem Baltijas jūras reģionā, un līdz ar to arī pieprasījums pēc dažāda veida kokrūpniecības produkcijas piedzīvojis lejupslīdi. Rezultātā jūnijā Latvijā koksnes tirgū turpinājās cenu kritums visos tirgus segmentos.

Pašreizējā lapa: