Loading...
Uz sākumlapu

Aktualitātes

 • Meža ceļš ziemā

  Tuvojoties pavasarim, malkas cena sāk kristies

  Februārī koksnes tirgū stabilitāte turpinājās, malkas cenai turpinot stabilu, bet lēnu lejupslīdi. Tuvojoties apkures sezonas noslēgumam, malkas cenas kritums ir loģisks rezultāts, un paredzams, ka nākamos mēnešus tendence turpināsies, maijā malkas cenai sasniedzot tās zemāko punktu. Tāpat februārī skujkoku zāģbaļķu cenas saglabājās nemainīgas, taču pavasarī būvniecības sezonai atsākoties, aina varētu mainīties.

 • Skujukoku mežs ziemā

  Koksnes cenās beidzot iestājusies stabilitāte. Cik ilgi?

  Stabilitāte koksnes tirgū raksturo šī gada pirmo mēnesi, jo koksnes cenas beidzot ir piedzīvojušas tikai nebūtiskas izmaiņas pēc aizvadītā gada “amerikāņu kalniņiem”. Šobrīd enerģētiskās koksnes cenas vairs neturpina iesākto lejupslīdes līkni, pateicoties netipiski slapjajai ziemai un tirgus svārstību apstākļos iepirktajām rezervēm, līdz ar to ir vairāk piedāvājuma nekā pieprasījuma.

 • Skujukoku mežs

  Koksnes cenu karuselis Latvijā 2022: no panikas un neziņas līdz loģiskai cenai

  2022. gada sākumā koksnes tirgū bija vērojams cenu kāpums visos sortimentos salīdzinājumā ar 2021. gadu. Pieprasījums gada pirmajos ceturkšņos bija panikas un neziņas vadīts, bet gada nogalē situācija normalizējās, decembrī cenām lēnām stabilizējoties atbilstoši pieprasījumam.

 • Dastota cirsma

  Enerģētiskās koksnes cenu “dambis” Latvijā ir sakustējies

  Enerģētiskās koksnes cenas novembrī piedzīvo kritumu, tomēr, tuvojoties aukstākiem ziemas mēnešiem Latvijā, vidējās gaisa temperatūras iespaidā pieprasījums uz brīdi var pastiprināties. Skujkoku un bērza papīrmalka, līdzīgi kā enerģētiskā koksne, pirms cenas stabilizēšanās jeb “jaunā normālā” met kūleni un pazeminās. Tāpat novembrī pazeminājās arī skujkoku zāģbaļķu cenas, kas tiešā veidā atkarīgas no pieprasījuma, liecina lielākās meža izsoļu sistēmas Latvijā "E-silva" apkopotā informācija.

 • Pievešanas ceļš cirsmai

  Siltais rudens ietekmē enerģētiskās koksnes cenu izmaiņas Latvijā

  Enerģētiskās koksnes pārprodukcijas rezultātā koksnes cenas Latvijā novembra sākumā piedzīvo nelielu un, visdrīzāk, pārejošu cenu kritumu. Oktobrī, savukārt, papīrmalkas vidējā cena ir samazinājusies par 2 %. Cenu kritums turpinājās arī resno un vidējo skujkoku zāģbaļķu segmentā, kas galvenokārt saistīts ar būvniecības produkcijas ražošanas apmēra samazināšanos, kas saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem pēdējos deviņos mēnešos Latvijā krities par 12,5 %.