Loading...
Home

News

 • Meža vidū tiek būvēta koka būdiņā

  This year new challenges for the wood market

  Būvniecības apjomu kritums būtiski samazinājis nepieciešamību pēc būvniecības materiāliem Baltijas jūras reģionā, un līdz ar to arī pieprasījums pēc dažāda veida kokrūpniecības produkcijas piedzīvojis lejupslīdi. Rezultātā jūnijā Latvijā koksnes tirgū turpinājās cenu kritums visos tirgus segmentos.

 • Rīts priežu mežā

  Forecasts, which the Latvian wood market will bring in the future, are still uncertain

  Koksnes tirgu aprīlī un maijā joprojām diktēja aprīļa sākumā izsludinātais ārkārtas stāvoklis cīņai ar mizgrauzi. Atbilstoši noteiktajiem ārkārtas situācijas ierobežojumiem vēl līdz jūnija beigām egļu cirsmas būs stingri ierobežotas, kas nozīmē, ka sarūk ne tikai Latvijas koksnes apjoms tirgū, bet stagnē arī mežu izstrādes nozare.

 • Skujkoku cirsma un mizgrauži

  How will the bark beetle affect the price of felling sites?

  Šobrīd, atbilstoši iepriekšējām prognozēm, kurināmā koksne turpina stabilu lejupslīdi, apses malkas cenai sasniedzot 50 eiro par kubikmetru. Savukārt egles un priedes zāģbaļķu cenās iestājies līdzsvars. Jaunās būvniecības sezonas tuvošanās, Krievijas un Baltkrievijas koksnes importa neesamība, varētu veidot labvēlīgus apstākļus egles un priedes zāģbaļķu cenas augšupejai.

 • Meža ceļš ziemā

  As spring approaches, the price of firewood starts to fall

  Februārī koksnes tirgū stabilitāte turpinājās, malkas cenai turpinot stabilu, bet lēnu lejupslīdi. Tuvojoties apkures sezonas noslēgumam, malkas cenas kritums ir loģisks rezultāts, un paredzams, ka nākamos mēnešus tendence turpināsies, maijā malkas cenai sasniedzot tās zemāko punktu. Tāpat februārī skujkoku zāģbaļķu cenas saglabājās nemainīgas, taču pavasarī būvniecības sezonai atsākoties, aina varētu mainīties.

 • Skujkoku mežs ziemā

  Wood prices have finally reached stability. But for how long?

  Stabilitāte koksnes tirgū raksturo šī gada pirmo mēnesi, jo koksnes cenas beidzot ir piedzīvojušas tikai nebūtiskas izmaiņas pēc aizvadītā gada “amerikāņu kalniņiem”. Šobrīd enerģētiskās koksnes cenas vairs neturpina iesākto lejupslīdes līkni, pateicoties netipiski slapjajai ziemai un tirgus svārstību apstākļos iepirktajām rezervēm, līdz ar to ir vairāk piedāvājuma nekā pieprasījuma.

Current page: